Zámek Hořovice

Cyklistika

Ráj všech kolařů, cyklistů, bicyklistů… Přesně takové je Hořovicko. Cyklostezkami protkané. Je jen na vás, zda dáte přednost jízdě napříč památkami nebo úniku před civilizací do brdských či křivoklátských hvozdů.

Přímo Hořovicemi prochází cyklotrasa 1.kategorie, trasa č.3 Praha – Výtoň – Plzeň - Všeruby. Z Prahy pojedete kolem Berounky přes Radotín, Černošice, Všenory, Řevnice do Zadní Třebáně, potom přes Svinaře, Skuhrov, Neumětely, Lochovice do Hořovic. Z Hořovic pokračujete přes Komárov, Zaječov, Strašice, Rokycany až do Plzně.

Do Hořovic vás dovede také trasa 3. kategorie č. 302 z Dolní Líšnice. Přes Horní Líšnici, Milín, Třebsko, Vysokou u Příbramě, Bohutín, Podlesí, Obecnice, Bratkovice, Jince, Felbabku a Rpety dojedete až do Hořovic.

Naopak z Hořovic vychází cyklotrasa 3. kategorie č. 303 do Rakovníka. Pojedete přes Tlustice, Žebrák, Točník, Bzovou, Roztoky, Křivoklát, Dolní Chlum až do Rakovníka.

Okruh kolem Hořovic, spojující Lochovice, Zdice, Žebrák, Točník, Zbiroh a Rpety, můžete absolvovat na krátkých cyklotrasách 0005, 0006 a 0007.

Trasa č. 0005 vede ze Zbiroha přes Týček, Drozdov a Točník do Zdic, přičemž v Točníku se napojuje na trasu č. 303.

Trasa č. 0006 vede ze Zbiroha přes Malý Újezd, Kařez, Kařízek, Komárov, Hvozdec a Podluh až do Rpet, kde se napojuje na trasu č. 302.

Trasa č. 0007 vede z Lochovic přes Libomyšl do Zdic, kde se napojuje na trasu 0005.

Nedalekým CHKO Křivoklátsko procházejí místní cyklotrasy č. 0043 – 0056.

Mapové podklady (c) 2007, DPA s.r.o.